Poznaj podstawy Mixed Martial Arts

MMA w Polsce stało się ostatnio bardzo popularne. Klasyczne sztuki walki są powoli wypierane właśnie przez MMA. Co to takiego? Jest to skrót od słów Mixed Martial Arts, czyli mieszane sztuki walki. Jak sama nazwa wskazuje, można tutaj używać wielu chwytów, które mogą być charakterystyczne dla różnych sztuk walki np. chwyty ręczne czy kopnięcia poniżej kolan w karate oraz wysokie kopnięcia jak przy Taekwondo, a nawet bardzo bliski kontakt zawodników jak przy judo. Możliwości jest wiele. Nie można na zawodach stosowań chwytów, które mogłyby spowodować jakiś uszczerbek na zdrowiu u przeciwnika. I bez tego MMA wygląda naprawdę agresywnie i niebezpiecznie.

Wystarczy zobaczyć sobie kilka filmów w internecie, by przekonać się, że jest to zdecydowanie najbardziej drastyczna sztuka walki. Nie jest to sport tylko dla mężczyzn, bo organizowane są też zawody dla kobiet. Każdy zawodnik musi mieć na sobie m.in. rashguard, czyli specjalną koszulkę, w której można trenować lub po prostu walczyć w ringu.

rashguard7

Rashguard

Gdzie zakupić taki rashguard lub spodenki MMA? Najlepszym wyborem będzie z pewnością zakup w sklepie internetowym, bo jak wiadomo, sklepów stacjonarnych jest w Polsce niewiele, a jeśli już się zdarzają, to są mieszanką różnych sztuk walki – nie ma konkretnych sklepów skierowanych tylko do zawodników i pasjonatów MMA. A w sieci takich sklepów jest całkiem sporo, dlatego jest w czym wybierać. Można w nich kupić naprawdę wiele akcesoriów związanych z MMA, które przydadzą się nie tylko zawodnikom, ale również przydadzą się fanom tej dyscypliny np. mogą to być kurtki, koszulki, bluzy i inne.

Na treningu i w ringu przydadzą się również ochraniacze, kaski, pasy MMA i inne. Zawodnicy mogą sobie kupić suplementy diety, które z pewnością się przydadzą, bo po każdym treningu organizm jest naprawdę wyczerpany. MMA to bardzo agresywna sztuka walki, w której dobra kondycja jest najważniejsza. Warto więc wspierać swój organizm witaminami i elektrolitami na treningu oraz na zawodach Mixed Martial Arts.

Sklep MMA