Jak poprawić swoją pamięć?

Świat zmienia się tak dynamicznie, że częstokrotnie chwytamy się tylko poszczególnych zajęć lub informacji. Możesz samemu to sprawdzić. Prześledź, ile i jak dużo czasu poświęcasz na przeczytanie wpisu na blogu lub przegląd wiadomości w Internecie. Następnie kolejnego dnia spróbuj przypomnieć sobie, o czym pisano wczoraj. Prawda, że to trudne?

Wiele osób uważa, że za ich problemem z brakiem koncentracji leży podłoże genetyczne uwarunkowane rodziną. Inni twierdzą, że dynamizm leży w ich naturze i nie ma sensu walczyć z tym. Najgorsze przypadki są w momentach, gdy zwalamy całą winę na świat zewnętrzny, twierdząc, że ten wyścig szczurów powoduje, że poświęcamy coraz mniej uwagi na detale. To błąd, wina leży tylko i wyłącznie po naszej stronie . Poprawa pamięci jest procesem, którego można się nauczyć tak, jak uczymy się prowadzenia samochodu czy pisania. Im wcześniej zaczniemy ćwiczyć naszą pamięć, tym lepsze efekty otrzymamy. Podstawą jest zrozumienie procesów zapamiętywania, jakie towarzyszą nam każdego dnia codziennego. Problem z zapamiętywaniem wynika z braku koncentracji. Bez niej nie będziemy w stanie rozwijać swojej dobrej pamięci.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=VJGPHCIGksI[/tube]

Jak można przeczytać w dziale „Poprawa pamięci” powinieneś na początku usiąść i poświęcić czas na zorientowanie się w swojej sytuacja życiowej. Być może istnieje tylko jeden element, który przeszkadza ci w prawidłowej pracy umysłu? Częstokrotnie problem polega na tym, że w naszym życiu znajduje się wiele stresu spowodowanego niezamkniętymi sprawami osobistymi. Poprawa pamięci nie nastąpi, jeśli nie będziemy w stanie odpuścić tych złych wrażeń . Dopiero wtedy nasz umysł będzie w stanie skoncentrować się na tym, czym chcemy.

Drugim elementem, który poprawi naszą sprawność zapamiętywania, jest ruch fizyczny . Gdy ćwiczymy, biegamy czy pływamy, nasz organizm potrzebuje większe ilości tlenu. W ten sposób dotleniamy mózg i usuwamy z niego toksyny osłabiające procesy myślowe. Trzecim sposobem jest ćwiczenie koncentracji za pomocą żonglowania . Na początku będzie bardzo ciężko, lecz nie zrażaj się. Żonglowanie sprawia, że nasze ciało musi koncentrować się na wykonywanym zadaniu. Dodatkowo zwiększa się pole widzenia, ponieważ musimy uwzględnić otoczenie podczas ćwiczenia. Poprawa pamięci powinna nastąpić już po pierwszym miesiącu stosowania tej prostej metody.

Related Posts