Jesteś tym, co jesz – jak dieta wpływa na wysoki cholesterol

Często wydaje nam się, że to jak się odżywiamy nie ma w ogóle wpływu na nasze zachowanie oraz na nasze codzienne samopoczucie. Taki pogląd jest błędy. Nie powinniśmy tak myśleć. Jedzenie to podstawowe paliwo naszego organizmu. Jeśli zaś mowa o paliwie, to żeby maszyna naszego ciała działała efektywnie powinniśmy jej dawać paliwo najlepszej jakości.

Najgorzej jest kiedy maszyna naszego ciała otrzymuje złe paliwo, które nie jest efektywne. Wydaje nam się, że jedzenie tłustych potraw jest czymś w porządku, ale jak donoszą lekarze wywołuje to wysoki poziom cholesterolu. Nie zawsze to, co nam wydaje się zdrowe i dobre i w rzeczywistości zdrowe i dobre.

Jak powinna wyglądać dobra dieta?

Tutaj zdania są podzielone, ponieważ wszystko zależy od poziomu naszej aktywności fizycznej, naszego czasu oraz możliwości. Aktywność fizyczna jest kluczowa, gdyż osoby, które intensywnie ćwiczą lub pracują fizycznie potrzebuję więcej energii niż takie, które np. pracują w pozycji siedzącej. Kolejny czynnik to czas. Osoby, które dużo pracują nie mają czasu przygotowywać sobie posiłków. Jest to oczywiście duży problem, ponieważ często zamiast zdrowego obiadu decydują się na jedzenie posiłków mniej zdrowych, a dających złudzenie otrzymania dużej dawki energii. Takie sytuacje da się jednak obejść. Możemy kupować już w tej chwili gotowe, zdrowe potrawy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Jeśli sami nie wiemy na jaką dietę się zdecydować to najlepiej skorzystać z pomocy dietetyka. Opiszemy mu nasz tryb życia, a on przygotuje dla nas najwłaściwszą dietę. Korzystanie z pomocy dietetyka wydaje się być uzasadnione. Co istotne, dietetyk może nam przekazać wiele interesujących informacji na temat diety i na temat tego jak jej efektywnie przestrzegać. Jeśli zdecydujemy się na zdrową dietę to mamy niejako gwarancję, że problemy takie jak cholesterol czy dolegliwości trawienne nas ominą. Wydaje się, że tą drogą powinno pójść dużo osób. Najwyższa pora, aby więcej ludzi zaczęło się zdrowo odżywiać. To konieczne.