Catering dietetyczny – czym jest metoda Sous Vide?


Oferta partnera: fastmeal.pl – sprawdź już teraz!


Coraz większym zainteresowaniem ludzi dbających o zdrowe odżywianie cieszą się potrawy gotowane w próżni, czyli inaczej Sous Vide. Jest to wolne gotowanie, w kąpieli wodnej, poniżej temperatury wrzenia. Każdy kto spróbuje tak przygotowanych potraw, nie chce wracać do smażonych kotletów i golonek ociekających tłuszczem. Obecnie catering dietetyczny oferuje żywność przyrządzaną właśnie w ten sposób, nie traci ona cennych składników odżywczych.

Profesjonalny catering dietetyczny

Menu oferowane przez firmy cateringowe opracowywane jest przez dietetyka, który rozpisuje diety dla poszczególnych potrzeb i schorzeń. Dla osób odchudzających się oferowane są programy o obniżonej kaloryczności, dla miłośniczek fitnessu najczęściej dieta obejmuje około 1800 kcal i 2400 kcal dla mężczyzn. Dietetyk przygotowuje jadłospis również dla osób z chorobami przewodu pokarmowego, z zapaleniem żołądka i jelita grubego, chorobami wątroby i dróg żółciowych, trzustki, cukrzycy, celiakii itd.

Dania oferowane przez catering dietetyczny dają klientom oszczędność cennego czasu, nie muszą poświęcać go na projektowanie menu, zakupy i wreszcie gotowanie. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza dla zapracowanych ludzi, którzy musieliby wstać przed świtem, aby przygotować pełny posiłek. Niesamowite udogodnienie w pudełku na odchudzanie jest również dla pracujących rodziców małych dzieci. Zamiast tracić czas na przygotowywanie jedzenia, mogą go poświęcić na zabawę z dziećmi. Nie będą jednak zmuszani do korzystania z fast foodów.

Catering dietetyczny – potrawy mięsne sous vide

Potrawy mięsne sous-vide (gotowane w próżni), dzięki unikalnej technologii gotowania są soczyste i miękkie, niesamowicie bogate w smak i aromat. Ta metoda całkowicie wyklucza przypalenie i wysuszenie żywności, tworzenie się czynników rakotwórczych i innych szkodliwych substancji. Istota technologii jest dość prosta: żywność umieszcza się w szczelnej torbie i gotuje w temperaturze około 60 ° C przez bardzo długi czas, do 96 godzin. To właśnie ta metoda nadaje gotowanym potrawom ich wyjątkowe właściwości. Na stronie cateringu dietetycznego można zamówić dietę pudełkową z daniami mięsnymi sous vide z dostawą do domu.

Dania sous vide w diecie pudełkowej- zdrowy i wyraźny smak potraw

Dzięki niskotemperaturowemu trybowi obróbki cieplnej wszystkie użyteczne substancje są zachowywane w produkcie prawie w ich pierwotnej postaci, a zatem technologia sous vide jest zdrowym żywieniem, które jest istotne i pożądane we współczesnym społeczeństwie. Catering dietetyczny rozwija się i wkracza z usługami na nowe tory technologiczne, dlatego też sięga po metody próżniowego przygotowywania posiłków do wszystkich rodzajów diet.

Sous vide to nie tylko dania mięsne, ale również warzywa, ryby, zioła i kasze. Zawsze można liczyć na świeże i smaczne dania, ponieważ produkty do diety pudełkowej pochodzą od sprawdzonych dostawców. Pieczywo dodawane do potraw dostarczane jest z piekarni dbającej o zdrowe wypieki, pełnoziarniste chleby są pachnące i zjadane przez klientów z apetytem.

Related Posts