Jak pielęgnować skórę problematyczną?

Wiele osób zmaga się z bardzo różnorodnymi problemami skóry. Zalicza się do nich między innymi trądzik, nadmierne przesuszenie czy też pękanie naczynek. Każda z tych dolegliwości ma zupełnie inne podłoże i stosuje się w niej inne sposoby na zredukowanie problemu. Jedna kwestia jest jednak wspólna, a mianowicie pielęgnacja. Nie sposób w gruncie rzeczy polepszyć stanu swojej cery jedynie tabletkami czy też dietą. Istotna jest także odpowiednia pielęgnacja kremami, balsamami oraz maseczkami, które bezpośrednio oddziałują na skórę. W przypadku cery problematycznej, nie można jednak wybierać pierwszego lepszego specyfiku, który akurat trafi w nasze ręce. Istotne jest natomiast dobranie produktu, który będzie odpowiedzią na potrzeby skóry.

W jaki sposób należy pielęgnować skórę trądzikową?

Pojawienie się trądziku może być związane ze złą dietą, bardzo burzliwym okresem dojrzewania itp. Najbardziej dokuczliwą jego postacią, jest zdecydowanie trądzik różowaty. Nie do końca wiadomo dlaczego się on pojawia i nie ma jednej uniwersalnej metody jego leczenia. Istotne jest jednak w tym wypadku działanie wielokierunkowe, oparte na stosowaniu leków, ale i odpowiedniej pielęgnacji.

Kosmetyki do cery problematycznej i naczynkowej zapewnia linia Eva DERMO RED OFF od Pollena Ewa. Produkty z tej serii są bogate między innymi w wyciąg z kasztanowca, trokserutynę czy też ekstrakt z mięty meksykańskiej. Różnorodność składników aktywnych sprawia, że seria ta składająca się kremu, kremu-maski, toniku oraz pianki myjącej, skutecznie pomaga w łagodzeniu objawów trądziku różowatego oraz skóry naczynkowej. Warto jednak pamiętać o tym, że jedynie regularne stosowanie tego typu produktów, jest w stanie zapewnić nam optymalne wyniki.

Przesuszona skóra – jak skutecznie ją nawilżyć?

Bardzo poważnym problemem jest również nadmierne przesuszenie skóry. Na taki stan rzeczy może mieć wpływ wiele czynników. Niekiedy główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że stosujemy kosmetyki o działaniu wysuszającym, zawierające spore ilości alkoholu. Ponadto również warunki atmosferyczne temu sprzyjają. Mróz, wiatr czy też silne słońce, w taki właśnie sposób wpływają na naszą skórę twarzy.

Jak możemy zatem nawilżyć skórę i odwrócić proces wysuszania jej? Przede wszystkim stosując kosmetyki mające silne działanie nawilżające. Takie cechy posiadają między innymi kosmetyki z tej serii Eva DERMO. Warto zwrócić tutaj uwagę chociażby na odżywczy olejek przywracający witalność. Jest to kompozycja głęboko nawilżających olejów: ze słodkich migdałów, winogron, rokitnika i kiełków pszenicy. Nie tylko regeneruje on skórę, ale przede wszystkim skutecznie ją zmiękcza oraz wygładza. Po jego zastosowaniu na powierzchni twarzy tworzy się film, który zapobiega utracie wody. Już w chwilę po nałożeniu produktu na twarz możemy wyzbyć się uczucia dyskomfortu, który towarzyszy temu, gdy skóra jest zbyt napięta i sucha.

Related Posts