Problem nadwagi a wpływ na poziom cholesterolu

Nadwaga i otyłość to choroby cywilizacyjne, które dotykają masę społeczeństw w krajach rozwiniętego Zachodu, ale które również dotarły już do naszego kraju. Chociaż nadwaga i otyłość są nierzadko synonimicznymi pojęciami wymienianymi wzajemnie, to z medycznego punktu widzenia są czymś różnym.

Nadwaga jest sytuacją, gdy już zaczynamy ważyć więcej, niż wynosi dla nas norma (te normy można bez problemu znaleźć w sieci oraz w książkach poświęconych dietom i zdrowemu odżywianiu). Otyłość jest natomiast kolejnym szczeblem, gdy przekroczyło się dopuszczalne widełki wagi przeznaczone dla swojego wieku i płci.

Walcz z otyłością

Jeśli chcesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, koniecznie powinieneś się nastawić do tego psychicznie i przyjąć to jako niełatwe wyzwanie. Nie ma bowiem prostych diet, które pozwalają schudnąć w trzy tygodnie, chociaż zapewne już spotkałeś się z ofertami takowych. Od razu możesz zamknąć stronę internetową, na której taką dietę cud znalazłeś, ponieważ w niczym ci ona nie pomoże. Mniej ważne jest, jaką dokładnie dietę wybierzemy. Ważne jest, aby była to dieta na cholesterol, który jest środkiem bardzo szkodliwym (chociaż są jego zdrowe odmiany) oraz taka, która ograniczy spożywanie ciężkich nasyconych zwierzęcych tłuszczów na rzecz innych: zdrowszych, które są mniej kaloryczne, szybciej się spalają a przy okazji zawierają inne zdrowe elementy odżywcze.

Przekonaj się do tego

Kluczową sprawą wciąż jednak jest własna motywacja oraz świadomość tego, że stoi się przed naprawdę dużym wyzwaniem, które niekoniecznie zakończy się sukcesem już za pierwszym razem.

Dobrze jest mieć towarzysza w odchudzaniu, ponieważ samodzielnie łatwo się szybko zniechęcić. Może warto do odchudzania namówić innych i wzajemnie się wspierać? Wtedy szansa na sukces w drożeniu nowej, odchudzającej a przede wszystkim zdrowej diety będzie dużo większa. Ponieważ autor sam przeszedł przez ten proces, może zapewnić wszystkich swoich czytelników, że wie o czym mówi. Potraktujcie otyłość jako rzecz, którą trzeba pokonać.