Dlaczego warto się zdecydować na zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy jest przeznaczony dla wszystkich tych osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała (na przykład z ud bądź brzucha). Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tkanki tłuszczowej, której nie można w wystarczający sposób usunąć za pomocą diety oraz ćwiczeń. Może być także wykorzystywany jako zabieg pomocniczy w przypadku odchudzania bądź po zrzuceniu nadwagi i borykaniu się z problemem złogów tłuszczowych zalegających w tkankach w określonym obszarze ciała.
Kriolipoliza polega na nieinwazyjnym zamrażaniu komórek tłuszczowych. Skutkuje to rozpadem większości komórek tłuszczowych na danym obszarze skóry. Wynikiem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej oraz lepszy wygląd skóry. Efekty kriolipolizy są widoczne już praktycznie w ciągu kilku dni od momentu wykonania zabiegu – o pełnych efektach można jednak wnioskować po upływie około miesiąca, kiedy tkanka jest już zregenerowana i widocznie wyszczuplona. Efekt ten stopniowo zwiększa się w ciągu kolejnych miesięcy – dlatego też bardzo ważna jest cierpliwość, która w tym przypadku zdecydowanie się opłaca. Po około 8-10 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu można po konsultacji z lekarzem zdecydować się na kolejny zabieg.

Zalety zabiegu kriolipolizy

Zaletą zabiegu jest niewątpliwie jego wysoka efektywność – pełna seria zabiegów (ich ilość jest uzależniona w głównej mierze od indywidualnego przypadku oraz obszaru skóry, który ma zostać poddany zabiegowi) gwarantuje redukcje tkanki tłuszczowej oraz lepszy wygląd skóry. Efekty wykonania zabiegów są długotrwałe, co pozwala cieszyć się piękną skórą bez zbędnego tłuszczu już na zawsze. Dodatkowo zabieg laserowego usuwania tkanki tłuszczowej jest przede wszystkim bardzo bezpieczny dla organizmu – dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, zabiegi nie wiążą się z wieloma skutkami ubocznymi. Laser rozbija tkankę tłuszczową w sposób bardzo precyzyjny oraz kontrolowany, dzięki temu praktycznie nie narusza okolicznych tkanek. Zaczerwienie bądź lekkie podrażnienie okolic poddanych zabiegowi mija po kilku godzinach.

Related Posts