Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Patrząc w lustro i widząc ciało, które w ogóle nie przypomina tego z okładek czasopism, zastanawiamy się co zmienić aby osiągnąć podobny efekt. Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a razem z nimi sezon na urlopy i wyjazdy nad wodę, gdzie wiele osób wstydzi się zdjąć koszulkę, ponieważ ich ciało ma wiele wad, których nie chce pokazywać.

Niby nie ma w tym nic dziwnego, jednak najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest zmiana trybu życia, polegająca na codziennych ćwiczeniach fizycznych i odpowiednio zbilansowanej diecie. Należy pamiętać, że efekty nie będą widoczne po każdym treningu, ponieważ budowanie ciała to długi proces, do końca którego dotrwają tylko najsilniejsi.

Pierwsza wizyta na siłowni

Decydując, że nie chcemy tylko zrzucić kilogramów, ale także zbudować muskulaturę, konieczna będzie wizyta na siłowni. Pierwsze spotkanie z całym sprzętem może okazać się trochę przerażające, ponieważ nie będziemy wiedzieć jak korzystać ze wszystkich maszyn.

Trener personalny, który jest na każdej siłowni, pomoże wyjaśnić działanie każdej maszyny i zaprezentuje prawidłową technikę wykonania, aby uniknąć kontuzji. Bardzo dobrym posunięciem będzie także staranie się nauczyć podstaw z zakresu ćwiczeń siłowych, które ułatwią nam pracę. Oczywiście możemy liczyć wyłącznie na trenera ale chyba każdy woli znać przynajmniej podstawy.

Konieczne jest zrozumienie jak pracują i regenerują się mięśnie, aby później wiedzieć jak często wykonywać poszczególne ćwiczenia i jak się regenerować.

imfit20

Odpowiednia dieta

Budowanie sylwetki nie będzie możliwe jeśli nie będziemy dostarczać organizmowi określonej ilości kalorii, pochodzących ze zdrowych źródeł. Obliczenie zapotrzebowania kalorycznego nie jest trudnym zadaniem, lecz robiąc to pierwszy raz łatwo o błąd, dlatego w tym przypadku również warto skorzystać z porad trenera personalnego ImFit. Kolejnym razem już raczej bez większego problemu będziemy mogli zrobić to sami. Jeżeli zrobimy to wszystko i będziemy wytrwale dążyć do celu, to efekt na pewno będzie zadowalający.