Czy wypadanie włosów po ciąży jest normalne? Jak je zminimalizować?

Takie pytanie zadaje sobie wiele młodych mam. Odpowiedź na nie jest natomiast jednoznaczna, jest to normalne zjawisko. Nie należy zatem obawiać się nienaturalnego wręcz w zakresie ilości, wypadania włosów. Jest to bowiem jedynie proces przejściowy, który u większości kobiet trwa naprawdę dość krótko. W niektórych sytuacjach może jednak się przedłużać. Wtedy jedynym słusznym rozwiązaniem, jest po prostu wzmacnianie włosów na różne sposoby.

Co wpływa na wypadanie włosów po porodzie?

Oczywiście w przypadku ciąży wiele kobiet mogłoby powiedzieć, że wpływ na ten stan rzeczy mają hormony. Jest to dość trafna odpowiedź, ponieważ jest to problem dość mocno związany z hormonami. W trakcie ciąży u kobiet znacznie wzrasta poziom estrogenu. To on między innymi wpływa na to, że włosy stają się grube, pełne blasku i mocne. Co zatem sprawia, że po urodzeniu dziecka wszystko to odchodzi w zapomnienie?

Poziom estrogenu po porodzie oczywiście się zmniejsza. Dlatego też włosy mogą stawać się matowe i stosunkowo cienkie. Normalnie człowiek traci dziennie około stu swoich włosów. W trakcie ciąży estrogen jednak sprawia, że proces ten niejako ulega wyhamowaniu. Gdy natomiast poziom estrogenu wraca do normy, wówczas zaczynają wypadać stare włosy, których czas po prostu już nadszedł jak i kolejne, których czas dopiero przyszedł. Wówczas z tego właśnie względu ilość wypadających włosów jest naprawdę dość duża. Poza tym jeśli czas ten przypada na zimę, wówczas wszystko może się dodatkowo wzmagać za sprawą pogody, która nie sprzyja odpowiedniemu rozwijaniu się włosa. Po upływie około pół roku po porodzie, wszystko wraca do normy. Czasem na dłuższe zaburzenia występujące w tym zakresie, wpływ na między innymi karmienie piersią.

Co warto stosować na wzmocnienie włosów?

Włosy po porodzie mogą stać się zatem dość cienkie i osłabione. Dobrze jest zatem zdecydować się na ich wzmocnienie, aby wszystko wróciło do normy.

Można się w tym zakresie posłużyć suplementacją. Obecnie na rynku jest wiele różnego rodzaju suplementów opartych przede wszystkim na witaminach z grupy B, które skutecznie wpływają nie tylko na kondycję włosów, ale również skóry i paznokci.

Unikatowe produkty mające wpływ na kondycję włosów, posiada w swojej ofercie marka Merz Spezial – https://www.merzspezial.pl/produkty-merzspezial/merz-spezial-dragees/. Oparte są one między innymi na witaminach z grupy B, na witaminie A oraz E, które zapewniają zdrowy wygląd włosów. Suplement diety oferowany przez markę jest w postaci wygodnych drażetek co sprawia, iż można spożywać je niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Related Posts