Gładkie nogi w prosty sposób – czy to możliwe?

Depilacja nóg stanowi bardzo ważny element dbania o własny wygląd. Mało która kobieta wyobraża sobie posiadanie owłosienia na swych nogach. Aby czuć się komfortowo w każdych warunkach panie stosują przeróżne metody, aby pozbyć się niechcianych włosków na swych pięknych nogach.

Łódź miejscem częstego wykonywania zabiegów laserowej depilacji nóg

Najczęściej używanym sprzętem w tej dziedzinie jest tradycyjna maszynka do golenia. Do usuwania za jej pomocą najlepiej podejść wieczorem po zażyciu gorącej kąpieli ze sporą ilością mydła. To zmiękczy cebulki włosów oszczędzi nam sporu niepotrzebnego bólu. Depilacja powinna odbywać się w kierunku przeciwnym do tego, w którym naturalnie rosną włoski. To pozwoli na dłuższe cieszenie się efektem gładkich i smukłych nóg. Niewątpliwymi zaletami użycia maszynki w czasie depilacji jest niska cena, możliwość przeprowadzenia całej „operacji” w domowym zaciszu oraz wygoda. Niestety jednak włoski po takiej kuracji szybko odrastają, więc trzeba całość przeprowadzać regularnie.

Przy ogromnym tempie rozwoju technologi zwykłe maszynki są powoli wypierane przez ich elektryczne odpowiedniki. Maszynki elektryczne usuwają włosy razem z cebulkami przez co powodują spory ból, jednak czas odrostu ulega wydłużeniu. Każda kobieta musi wybrać najbardziej odpowiadającą jej metodę depilacji nóg.

Dla pań, które szukają bezbolesnej i skutecznej metody bez względu na ceną powstała depilacja za pomocą lasera. Na jakiej zasadzie to działa? Włoski usuwane są w czasie specjalistycznego zabiegu – wiązka światła laserowego usuwa włosy przez zawartą w nich melatoninę. Metoda całkowicie bezbolesna i skuteczna, ale tylko w przypadku ciemnych włosków. Te jasne i rude mają tylko niewielkie ilości melatoniny i laser nie jest w stanie ich usunąć. Ponadto kobiety o ciemnej karnacji powinny unikać tego typu kuracji, ponieważ ich skóra bogata w melatoninę może zostać wybarwiona, całość wygląda nieestetycznie.

Related Posts