Sposoby na leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu, to przykra dolegliwość, która statystycznie dotyka wielu Polaków oraz wiele Polaków. Często występuje, jako jedna z niedogodności, z jakimi kobiety muszą się mierzyć. Niestety – wkładki oraz bagatelizowanie problemu będą sprawiały, że jedynie się on nasili, pogarszając nasz komfort życia i zabierając nam radość z codziennych czynności. Warto podjęć kroki w kierunku leczenia nietrzymania moczu, aby wrócić do dobrej kondycji, świetnej sprawności i czerpania radości z życia bez względu na wiek i stan zdrowia.

Domowe sposoby na leczenie nietrzymanie moczu – czy warto?

Napary z ziół, picie soku z żurawiny, spanie z termoforem, ułożonym na pęcherzu moczowym – to kilka sposób, powszechnie uznawanych za takie, które pomagają na stałe pozbyć się problemu nietrzymania moczu. Jednak w rzeczywistości nie sprawią one, że problem zniknie, ponieważ jest on bardziej złożony oraz może wynikać z wielu różnych czynników. Powyższe metody nie zaszkodzą, ponieważ faktycznie mogą wspierać leczenie naszego układu moczowego, jednak wybieranie ich i jednoczesna rezygnacja z medycznego leczenia może być szkodliwa, ponieważ problem będzie narastał.

Przyczyny powstawania problemu nietrzymania moczu oraz sposoby leczenia.

Istnieje wiele rodzajów nietrzymania moczu a każdy z nich wiąże się z koniecznością innego leczenia nietrzymania moczu i jego innymi przyczynami.

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje najczęściej podczas aktywności fizycznych, kichania – wzmacniane jest szczególnie przez otyłość, menopauzę, ciąża, duża masa urodzeniowa dziecka.
  • Nadwrażliwy pęcherz, który jest powodowany między innymi przez cukrzycę i powoduje częste wizyty w toalecie.

Oba rodzaje nietrzymania moczu są różne i wymagają innego podejścia oraz skierowania do specjalisty. Zdarza się tak, ze nietrzymanie moczu leczymy objawowo, kierując pacjenta do diabetologa, ginekologa czy urologa. Wszystko uzależnione jest od tego, jakie są przyczyny schorzenia u danego pacjenta. Wówczas po przeprowadzeniu wywiadu przez lekarzy z salvemedica.pl możemy podjąć dalsze kroki i skierować pacjenta na skuteczne leczenie nietrzymania moczu https://salvemedica.pl/poradnia-leczenia-nietrzymania-moczu. Warto pamiętać, aby na co dzień dbać o swój układ moczowy – przede wszystkim dostarczając sobie odpowiedniej ilości wody oraz nie zwlekając z mikcją, kiedy nasz organizm domaga się oddania moczu – jeśli zbyt długo czekamy, to dajemy drobnoustrojom możliwość do swobodnego rozwijania się i atakowania naszego pęcherza moczowego, co w konsekwencji przyczynia się do powstania zapalenia pęcherza moczowego etc.

Related Posts