Profilaktyka kobiecych infekcji intymnych

W przypadku wystąpienia infekcji układu moczowo-płciowego istotne jest jak najszybsze postawienie diagnozy przez lekarza specjalistę. To właśnie z tego powodu kobiety, które odczuwają niepokojące dolegliwości w postaci świądu, pieczenia, bólu w podbrzuszu lub innych, które nie pojawiały się wcześniej, powinny jak najszybciej udać się do ginekologa. Mogą to być bowiem pierwsze objawy wskazujące na infekcje pochwy lub innych narządów wyżej wymienionego układu.

Jakie leczenie będzie stosowane przy infekcji dróg rodnych?

Stosowane leczenie uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju infekcji jaka się pojawiła. Może polegać zarówno na podawaniu środków doustnych i dopochwowych. Długość leczenia może trwać od kilku do kilkunastu dni. W przypadkach, w których poziom infekcji jest zaawansowany, leczenie może się jednak przedłużyć do kilku tygodni a nawet miesięcy.

Profilaktyka miejsc intymnych

Kobiety, u których pojawiła się infekcja powinny stosować przewiewną bieliznę, najlepiej bawełnianą. Ponadto, bardzo ważne jest prawidłowe dbanie o higienę miejsc intymnych, która pomaga uniknąć gromadzenia się bakterii i drobnoustrojów mających wpływ na rozwój infekcji.

Farmakologiczna kuracja

W przypadku leczenia farmakologicznego możliwe jest wsparcie organizmu probiotycznymi bakteriami z rodziny Lactobacillus.  Pomoże to doprowadzić do równowagi florę bakteryjną układu moczowo-płciowego, który mógł ulec rozstrojowi poprzez podawanie antybiotyków o szerokim spektrum działania.

A co z pieczeniem krocza?

W przypadku, gdy infekcje pochwy wywołują świąd lub pieczenie, proponowane jest stosowanie maści i żeli łagodzących te objawy. Nakłada się je, w zależności od rodzaju środka, od jednego do trzech razy dziennie, w okolicach pochwy. Dzięki temu, leczenie oraz przebieg infekcji jest dużo mniej dolegliwy.

Najważniejszym elementem profilaktycznym jest regularne badanie u ginekologa. Kobiety, które odwiedzają tego specjalistę raz do roku, mogą uniknąć bardzo wielu infekcji lub we wczesnym ich stadium otrzymać diagnozę, która umożliwi łatwe i krótkie leczenie. Dbajmy więc o siebie, żeby żadne nieprzyjemne dolegliwości nas nie dotykały.

Informacje zaczerpnięte ze stron www.albothyl.pl/infekcje-intymne.html