Co warto wiedzieć o depilacji bikini?

Jeszcze pewien czas temu depilacja miejsc intymnych była uważana za zabieg o charakterze i celu typowo estetycznym.

Niektórzy uważali nawet, że depilacja bikini to wymysł nowoczesnego konsumpcjonizmu, kolejny z zabiegów estetycznych, które nie są w żadnym stopniu potrzebne kobietom. Jednak od pewnego czasu opinia ta zaczęła ulegać zmianie a stało się tak za sprawą coraz większej liczby badań naukowych, które wskazują, że depilowanie miejsc intymnych jest wskazane nie tylko z estetycznego, ale również ze zdrowotnego punktu widzenia.

Co warto wiedzieć o depilacji bikini?

Aby zrozumieć ten problem, należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, jakie jest ewolucyjne przeznaczenie owłosienia różnych partii naszego ciała. W toku ewolucji ludzkie ciało zaczęło wykształcać owłosienie ze względów ochronnych: na przykład owłosuienie na stopach, które nasz gatunek już dawno utracił, zmniejszało ryzyko skaleczeń. Podobnie jest z owłosieniem pod pachami lub w miejscach intymnych: z ewolucyjnego punktu widzenia ma ono stanowić naturalną ochronę skóry w tych miejscach, która jak wiadomo jest bardzo wrażliwa, a także ocieplać je. Rzecz w tym, że obecnie nie żyjemy już w trudnych warunkach atmosferycznych, lecz w ogrzewanych mieszkaniach, przez co włosy tak naprawdę przestały nam być potrzebne. To jednak jeszcze nie wszystko. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej w salonie LaserCare Warszawa http://lasercare.pl/pl/depilacja-laserowa-dla-kobiet.html.

Dlaczego warto depilować miejsca intymne?

Problem z depilacją bikini polega jednak również na tym, ze owłosienie w tych miejscach nie tylko jest zbyteczne, ale może również stanowić przyczynę różnych zagrożeń dla zdrowia. Wiadomo na przykład, że owłosienie miejsc intymnych zwiększa ryzyko infekcji pochwy, co jest spowodowane gromadzeniem się zarazków na włosach łonowych a także zwiększoną potliwością. Częste infekcje pochwy mogą z kolei przeistoczyć się w poważniejsze zakażenie grzybicze, które z kolei zwiększa ryzyka innych, jeszcze poważniejszych problemów zdrowotnych natury ginekologicznej. Widzimy więc, że w świetle obecnej wiedzy naukowej deplacja bikini może być uznawana nie tylko za zabieg kosmetyczny, ale również za istotną formę profilaktyki schorzeń układu płciowego.

Related Posts