Białe równe zęby, czyli odpowiednia profilaktyka

Dbałość o piękne zęby, w nowoczesnym świecie świadczy o naszej nowoczesności, aparaty nazębne stały się niezwykle modnym dodatkiem, który chętnie pojawia się na naszych zębach, dostępność do specjalistów, propagowanie dbałości w tej dziedzinie. Wszystko to ma wpływ na stan naszego uzębienia.

Znacznie chętniej i częściej decydujemy się na wizyty u specjalistów, żeby pozbawione ubytków, i dziur znacznie dłużej nam służą. Profilaktyka to nie tylko wizyty u dentystów, ale także nasza samodzielna dbałość o odpowiednią higienę jamy ustnej. Szczoteczki dla niemowląt, dzięki którym rodzice eliminują rozwijające się bakterie w jamie ustnej, pasty, które pozwalają na bardzo delikatne wybielanie zębów, odpowiednio dobrane szczoteczki do zębów. Dbałość o mleczne zęby, lakowanie, dzięki czemu następne stałe zęby nie mają styczności z bakteriami, a ząbki znacznie dłużej nie wymagają interwencji dentystycznej.

Słabe zęby? Jak sobie z tym poradzić.

Wiele osób twierdzi, że słabe zęby, to wina genetyki. Oczywiście pojawiają się osoby, których problemy związane z paradontozą są przekazywane genetycznie, jednak odpowiednia higiena jamy ustnej, dbałość o minimalizowanie erozji szkliwa, czyszczenie szczelin między zębowych sprawia, że ząb nie jest narażany na chorobotwórcze działanie. Odpowiednie dobranie past, które powodują wybielanie zębów, stosowanie płynów do higieny jamy ustnej sprawia, że zębina jest mocna, szkliwo nie pęka, a ząb jest mocniejszy. Warto także dbać o to by w zębach nie pojawiały się ubytki, które w sposób powolny, ale skuteczny niszczą ząb. Dodatkowo w starciu z paradontozą, warto dbać o częste wizyty u specjalistów, dzięki czemu proces ten, może zostać dość skutecznie zatrzymany.