W jaki sposób najlepiej oczyszczać twarz?

oczyszczanie twarzy

Płynów do oczyszczania twarzy jest wiele, niektóre niestety nie pozwalają na dokładne zmycie makijażu. Inne sprawiają, że nasza skóra staje się podrażniona i szczypie.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest istotne?

Oczyszczanie twarzy jest jedną z najważniejszych rzeczy, które robimy, jeśli chodzi o pielęgnację naszej skóry. Każda kobieta obowiązkowo przed snem powinna zmyć makijaż, zaleca się nawet zmywanie makijażu tuż po powrocie do domu, aby skóra mogła odetchnąć. Najnowsze badania pokazują, że jedna trzecia kobiet chociaż raz w tygodniu nie zmywa makijażu przed snem. Popełniają one ogromny błąd. Niezmywanie makijażu może skutkować wizualnym postarzeniem się skóry nawet o 10 lat! Powoduje to powstawanie zaskórniaków, liczne zaczerwienienia oraz przesuszanie się skóry. Właśnie dlatego nie powinnyśmy zmywać makijażu „od niechcenia” i żyć w przekonaniu, że pozbywamy się go głownie ze względu na czystą poduszkę, a nie na kondycję naszej cery. Przesuszona cera wygląda na starszą, zmarszczki się pogłębiają. W wyniku nieprawidłowego oczyszczania skóry, powiększają się pory, nie tylko wizualnie, ale też fizycznie, tak samo jak dzieje się to u osób starszych.

Jakiego produktu używać?

Jeśli chcesz prawidłowo i dogłębnie oczyścić swoją skórę, ale nie chcesz jej przy tym podrażnić powinnaś użyć emulsji micelarnej marki Pollena Ewa. Jest to wyjątkowy produkt, który skutecznie usuwa makijaż. Jest przeznaczona do codziennego użytku, szczególnie dla cery wrażliwej oraz do demakijażu oczu .Substancje myjące zamknięte w micelach, uwalniane są odpowiednio dla potrzeb oczyszczania skóry, dzięki temu nie naruszają warstwy ochronnej naskórka. Zawarty w niej olej z rokitnika pomaga w pielęgnacji przesuszonej skóry. Mocznik sprawia, że skóra staje się długotrwale nawilżona i staje się bardziej elastyczna. Alantoina, D-pantenol, kwas mlekowy i naturalna betaina działają nawilżająco i redukują podrażnienia. Emulsja do mycia twarzy nie uczula, nie zawiera mydła i jest bardzo dobrze tolerowana przez skórę. Należy jedynie nanieść jej niewielką ilość na skórę twarzy oraz okolice oczu, równomiernie ją rozprowadzić, a następnie usunąć ją płatkiem kosmetycznym. Okolice oczu zaleca się przemywać wodą, ponieważ są one wyjątkowo wrażliwe. Największą zaletą produktu jest fakt, że nie tylko oczyszcza, ale też dba o naszą skórę. Jest przebadany dermatologicznie, nie powoduje podrażnień. Po oczyszczeniu cery, nasza skóra jest gotowa na dalszą pielęgnację. Emulsja jest przeznaczona do codziennego stosowania.

Related Posts