Jak pozbyć się cellulitu bez użycia skalpela?

Dziewięćdziesiąt procent kobiet cierpi na cellulit. Zarówno panie w średnim wieku, jak również młode nastolatki, te z nadwagą i te całkiem szczupłe. Dlatego też, nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że rynek wręcz pęka w szwach od zalewu produktów i zabiegów, mających zredukować tą, nieestetyczną przypadłość. Jednakże, eksperci podkreślają, że nie ma co wybierać się na stół chirurgiczny, gdyż usuwanie cellulitu zaczyna się w diecie i regularnych ćwiczeniach. Jak wiadomo, łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, ale jeśli perspektywą są niesamowicie drogie zabiegi medycyny estetycznej, z pewnością warto spróbować tych nieinwazyjnych sposobów.

Naturalne pozbywanie się celluitu

niwelowanie-celluitu

Pierwszym z nich jest dbanie o to, czy spożywamy wystarczają ilość wody, nawilżającej nasz organizm i pobudzającej go do działania. Nawodniona skóra jest bowiem widocznie jędrniejsza i bardziej sprężysta, co także wpływa na usuwanie cellulitu. Kolejnym i niezwykle ważnym punktem, stawania w szranki ze skórą pomarańczową jest odpowiednia dieta. Powinna ona obfitować w różnorodne owoce i warzywa, najlepiej w wersji surowej, gdyż tylko wtedy zawierają one pełną gamę substancji odżywczych i witamin, wpływających na nasz wygląd. Co więcej w diecie antycellulitowej powinny się także znajdować spore ilości błonnika, zarówno tego rozpuszczalnego, jak i nierozpuszczalnego w wodzie. Pierwszy rodzaj, zawarty w cytrusach i owocach jabłoni, spowalnia bowiem wchłanianie tłuszczu, a ten nierozpuszczalny pobudza do działania nasz układ perystaltyczny jelit.

Może się jednak okazać, że samą dietą nie osiągniemy pożądanych efektów i czynnikiem, który trzeba będzie do niej dołożyć są z reguły ćwiczenia. Szczególnie takie, które odpowiadają za dane partie ciała, dotknięte nieestetyczną przypadłością. Jeżeli więc ktoś boryka się z cellulitem na udach i pośladkach, świetnym rozwiązaniem będzie bieganie, jazda na rowerze, jak również systematycznie i poprawnie wykonywane przysiady. Rzecz jasna, aby zwiększyć efekt usuwania cellulitu warto do diety i ćwiczeń, które są w tym przypadku podstawą zauważalnych popraw, dołączyć także częste masaże z wykorzystaniem dostępnych na rynku produktów kosmetycznych.