Czy żel wybielający zęby jest skuteczny?

Na rynku można znaleźć wiele firm które posiadają w swojej ofercie produkty wybielające zęby oraz przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej. Wiele z nich to nowości i odpowiedź producentów na zainteresowanie i potrzeby Klientów, które stale rosną. Bogata oferta wyrobów pozwala na zastosowanie ich we własnym domu.

Nie można zapominać o jednej z głównych zalet, która przyciąga tak wiele osób do tych produktów. Przeprowadzenie kuracji środkami wybielającymi jest znacznie tańsze, niż w przypadku kuracji przeprowadzanej w gabinecie dentystycznym, a rezultaty są dokładnie takie same. Najpopularniejszą metodą na rynku są żele wybielające zęby wraz z nakładkami.

Zestawy wybielające przeznaczone do użycia w domu, tak jak te zastosowane u dentysty polegają na tym, żeby uformować nakładkę i zaaplikować na nią żel. Procedura zastosowania tego rodzaju rozwiązania jest w dużym stopniu taka sama. W przypadku zestawów do wybielania w warunkach domowych nakładkę formuje się pod ciepłą wodą, z kolei u dentysty nakładka wykonywana jest od podstaw.

Bez względu na wybraną metodę wybielanie zębów jest procesem indywidualnym i może przebiegać szybciej lub wolniej. Na cały proces i szybkość pojawiania się rezultatów wpływ mają także zastosowane środki. W większości przypadków pierwsze efekty pojawiają się po kilkunastu dniach lub 2-4 tygodniach. Wybielanie za pomocą środków wybielających ma na celu usunięcie plam i przebarwień powstałych na zębach z powodu konsumpcji produktów spożywczych – takich jak kawa, herbata, wino oraz jedzenie czy palenie papierosów, zażywanie leków i wiek. Zastosowanie nakładki z żelem wybielającym 30 minut każdego dnia da widoczne rezultaty nawet po pierwszej przeprowadzonej sesji, a maksymalnych efektów należy się spodziewać po około 10 dniach stosowania żelów.

Każdy produkt zawiera wyczerpującą instrukcję obsługi, która pomoże w rozpoczęciu terapii i osiągnięciu maksymalnych rezultatów. Osiągnięcie zamierzonego rezultatu zależy od tego, jak bardzo przebarwione są zęby w momencie rozpoczęcia terapii, indywidualnych predyspozycji genetycznych oraz częstotliwość wybielania zębów.

Related Posts