Sprawdź jak działa pasta wybielająca zęby!

Wybielanie zębów metodami domowymi staje się popularne głównie ze względu na niższe koszty, dużą skuteczność oraz szybki efekt. Z powodu odbarwień lub uszkodzonego szkliwa wiele osób cierpi a skutecznym rozwiązaniem na które decyduje się coraz więcej osób jest wybielanie zębów pastą wybielającą. Piękny uśmiech można sobie zapewnić w przeciągu kilkunastu tygodni, a co równie ważne można to zrobić we własnym domu.

Metody te jak i produkty wykorzystywane są także przez dentystów, którzy formują specjalną formę dentystyczną dla pacjenta. Sposobów na wybielanie zębów jest wiele i ich ilość stale rośnie. Można zdecydować się na żele, paski oraz jedne z najpopularniejszych pasty wybielające. Są one produktami przeznaczonymi dla osób które chcą usunąć plamy na zębach. Pasta do wybielania zębów posiada takie same właściwości jak zwykła pasta i jej zadaniem oprócz wybielania jest zapobieganie i zwalczanie próchnicy oraz kamienia nazębnego. Składniki jakie się w niej znajdują są przyjazne szkliwu i nie rysują zębów.

Pasta wybielająca usuwa odbarwienia powstałe na zębach spowodowane konsumpcją produktów spożywczych, paleniem papierosów, zażywania leków czy wiekiem. Wybielanie zębów ta metodą jest bezpieczne i sprawdzone a przy tym posiada bardzo mało działań ubocznych. Wybielając zęby rozpuszczając błonę białkową otaczającą zęby tam gdzie gromadzą się plamy i odbarwienia jest znacznie łatwiejsze, kiedy środek wybielający podczas wybielania przeciska się przez szkliwo i zębinę.

Odbarwienie nie znikają od razu po pierwszej sesji. Choć efekty często widoczne są po kilku dniach, to na prawdziwą metamorfozę należy poczekać kilkanaście tygodni. W zależności od stanu uzębienia rezultaty mogą przebiegać szybko, lub wolniej. Niektóre osoby mogą odczuwać podrażnienia na zębach, jednak nie stanowi to problemu i można temu zapobiec stosując produkty bogate w fluor. Po zakończeniu kuracji wybielającej raz w roku zaleca się przeprowadzanie delikatnego wybielania, co będzie to miało wpływ na utrzymanie efektu.

Related Posts